Archiv zpráv              2011   |   2010 

 

Přání do nového roku od Pernštejnky »

Vánoční koncert
s Karlem Hegnerem a cimbálovou muzikou Aleše Smutného

Vážení a milí příznivci,
jako každoročně pro Vás dechová hudba PERNŠTEJNKA připravila vánoční koncert s hostující kapelou. Tentokrát máme připravenu poněkud netradiční hostující kapelu. Letos k nám přijede cimbálová muzika primáše Aleše Smutného a s nimi nikdo jiný než Karel Hegner.
Přesto, že se na první pohled může zdát společný koncert obou kapel žánrově hodně rozdílný, opak je pravdou. Ale nebudeme prozrazovat dopředu, co pro Vás pánové kapelníci připravili.
Koncert se uskuteční v sobotu 18. prosince 2010 již od 13 hodin v kinosále Domu kultury v Pardubicích na Dukle. Jste srdečně zváni, přijďte ochutnat dobrou českou i moravskou muziku a pardubické pivečko.
Vaše Pernštejnka

Selské trhy v areálu Pardubického pivovaru »

Adventní odpoledne v Heřmanově Městci
Přijďte se podívat na adventní odpoledne plné koled, vánočního cukroví, pěveckých i hudebních souborů a příjemné předvánoční nálady.
Slyšet můžete nejen koledy v podání Pernštejnky, ale mnoho dalších souborů. Se svým vystoupením se Vám přijdou představit hudebníci od těch nejmenších až po dospělé. Ochutnat můžete spousty vánočního cukroví i jiných dobrot. Adventní odpoledne se uskuteční na náměstí Míru v Heřmanově Městci v neděli 28. listopadu 2010 od 13 hodin.

 

Koncert s kapelou Zdounečankou
Společný koncert s kapelou z obce Zdounky pod vedením kapelníka Miroslava Nauče byl přehlídkou vynikajícího hudebního umění, vždyť jméno uměleckého vedoucího Rudolfa Berana není třeba více představovat.
Jak jistě víte, společnému koncertu v Pardubicích nejprve předcházel koncert Pernštejnky v obci Zdounky v červnu, podívejte se na fotografie.
Společný koncert Zdounečanky a Pernštejnky uváděla paní Ivana Slabáková.
Fotografie z koncertu si můžete prohlédnout zde.

 

Ranní probuzení a XI. Polabinská pouť
Jako již tradičně se v Pardubicích Polabinách koná oblíbená Polabinská pouť, na které můžete vidět a slyšet mnoho známých a oblíbených interpretů. Na Polabinskou pouť se můžet přijít podívat již tuto sobotu 25. září 2010 od 9 hodin do 21hodin v městské části Polabiny IV. A abyste tuto akci nezaspali, postará se o ranní probuzení dechová hudba Pernštejnka.  Další info  » 

 

Podzimní koncert s kapelou Zdounečanka
Váš zájem o naše společné koncerty nás velmi těší. Proto bychom Vás rádi pozvali na podzimní koncert Pernštejnky a kapely Zdounečanky.
Pernštejnka byla nedávno hostem právě v obci Zdounky, kde byl nadcházející podzimní koncert dohodnut. Navíc pan kapelník Vladimír Černý domluvil malé překvapení v podobě dechové kapely ze Slovenska, která by se měla přestavit na našem jarním koncertě. Pokud chcete znát jméno slovenské kapely, přijďte se podívat na některý z našich koncertů, pan kapelník Vám jméno jistě rád prozradí.
Společný koncert s kapelou Zdounečankou se uskuteční 19. září 2010 od 14 hodin ve velkém sále Domu kultury Dukla Pardubice.
Vstupenky objednávejte u pana kapelníka, tel. 603 164 807
Vaše Pernštejnka

 

Slavnosti Pardubického pivovaru
Vážení a milí příznivci,
již tradičně pro Vás Pardubický pivovar a.s. připravuje tzv. firemní den, ve kterém se Vám představí nejen výrobky a produkty Pardubického pivovaru, ale také celá řada interpretů mezi nimiž nemůže chybět Vaše oblíbená PERNŠTEJNKA.
V souvislosti se změnou obchodního názvu došlo k přejmenování Vaší oblíbené akce na Slavnosti Pardubického pivovaru. Slavnosti se tradičně uskuteční na nádvoří Pardubického pivovaru a to již v sobotu 4. září 2010 od 13 hodin. Zahájení bude tradičně provázet Pernštejnka a úvodní slovo pana ředitele ing. Kvasničky. Neváhejte a přijďte se podívat a ochutnat dobrou muziku a pivo.

 

Nové www stránky

Vážení a milí příznivci,
připravili jsme pro Vás tuto novou internetovou prezentaci dechové hudby Pernštejnka a věříme, že si zde každý najde právě to, co hledá.

Naší snahou bylo nedělat do stránek příliš velké zásahy, aby se pro Vás nestaly nepřehlednými. Zachovali jsme proto maximum z původních stránek. Nově jsme vytvořili sloupek s aktualitami v pravé části a doplnili některé informace, které u moderních stránek nesmí chybět.

Věříme, že naše nové stránky Vám přinesou nejen potěšení, ale i potřebné informace o kapele a jejím životě.

Stránky budeme dále rozvíjet a zdokonalovat. Tato práce je však časově náročná a naším úkolem je se věnovat především muzice, proto s námi mějte strpení, pokud vznikne nějaké zpoždění.

 

Změna obchodního názvu (21.7.2010)
Pivovar PERNŠTEJN a.s. provedl změnu svého obchodního názvu na Pardubický pivovar a.s.  Další info  » 

 

Promenádní koncert v Léčebných lázních Bohdaneč (4.7.2010)
uváděl pan kapelník Vladimír Černý, zpívali Lenka Čejková a Josef Vrbický.  Podívejte se  » 

 

Náš klarinetista Juraj Seidl se stal tatínkem
narodil se mu syn Matěj. Gratulujeme a přejeme hodně zdraví!

 

Na Dukelské pouti v Pardubicích (19.6.2010)
můžete vidět nejen Pernštejnku, ale i mnoho dalších interpretů a souborů různých žánrů.  Další info  » 

 

OZZOBÍR, nové pivo podle speciálního Ozzákova receptu !
populárního herce ani seriál Vám jistě nemusíme představovat. Co se skrývá za Ozzákovým speciálním receptem Vám bohužel nesmíme prozradit, ale rádi Vás pozvame do prodejen Pardubického pivovaru a nebo na některé z jeho akcí, abyste mohli Ozzákův recept patřičně vychutnat :-)
A jestli se chcete dozvědě i něco víc, např. o chystaných speciálních hospůdkách ala Ozzák,  podívejte se sem .

 

Promenádní koncerty v Pardubicích
Promenádní koncerty v Pardubicích na Pergole, v Bubeníkových sadech a před DK Dukla si velmi rychle našly Vaši přízeň. I v letošním roce se jich uskuteční celá řada, ikdyž jich bude o něco málo méně, než tomu bylo v loňském roce.
Kdy můžete vidět a slyšet Pernštejnku:
 9. května Pergola Polabiny 16-18 hodin
13. června Pergola Polabiny 16-18 hodin
30. června Bubeníkovy Sady 17-19 hodin
  2. července Dukla před DK 17-19 hodin
23. července Dukla před DK 17-19 hodin
  1. srpna Pergola Polabiny 16-18 hodin
  4. srpna Bubeníkovy Sady 17-19 hodin
13. srpna Dukla před DK 17-19 hodin
29. srpna Pergola Polabiny 16-18 hodin
10. září Dukla před DK 17-19 hodin
  3. října Pergola Polabiny 16-18 hodin
Těšíme se Vás
Vaše Pernštejnka

 

Přijďte s námi oslavit svátek Čarodějnic
24.4.2010 na nádvoří pivovaru PERNŠTEJN. Jako každoročně zde můžete vidět i slyšet co jste ještě neviděli a neslyšeli a navíc je připravena ochutnávka nového piva Ozzobír.

 

Koncert s Babouky (21.3.2010)
se nesl ve znamení klasické dechovky, pořadem provázela Denisa Kubová.   Podívejte se  » 

 

Mysliveckou tancovačku
můžete navštívit v sobotu 6. března 2010 od 19 do 24 hodin v areálu Léčebných lázní Bohdaneč. K tanci i poslechu nejen pro lázeňské hosty hraje Pernštejnka.

 

Zveme Vás na ples pivovaru PERNŠTEJN
který proběhne 19.2.2010 od 20 hodin v Domě kultury Dukla v Pardubicích.  Další info  » 

 

Oslava příchodu roku 2010 (1.1.2010)
v obci Spojil uspořádaná zastupitelstvem obce v čele s panem starostou Křivkou opět doprovázela Pernštejnka. Na závěr oslavy byl připraven skvělý ozvučený ohňostroj.  Podívejte se  »