Archiv zpráv              2012   |   2011 

 

 

Vánoční Hospoda Pernštejnka

Hospoda Pernštejnka

Článek pana Karla Novotného

Již po 35. se konalo setkání dechových hudeb v Pardubicích, které pořádá místní DH Pernštejnka. Tentokrát to bylo v pátek dne 16.12.2011 od 18 hodin v kinosále na Dukle v Pardubicích. Ukázalo se, že to byl dobrý nápad, protože tolik lidí, co přišlo, by se určitě do velkého sálu KD Dukla nevešlo. Tak velký zájem o tento jubilejní koncert byl.

Hospoda Pernštejnka

Kapelník Pernštejnky Vladimír Černý pozval jako druhou kapelu Kumpanovi muzikanti, kterou řídí Vlado Kumpan. Tato kapela vznikla na podzim roku 2001 a reprezentuje ČR převážně v zahraniči, kde slaví mimořádné úspěchy. V roce 2003 zvítězila na Mistrovství Evropy české a moravské DH ve Švýcarsku. Ročně odehraje více než 70 koncertů a dosud vydala tato kapela 10 CD. Nutno podotknouti, že v kapele vystupují samí profesionální hráči a ti také v Pardubicích předvedli svoje mistrovské ovládání nástrojů a dostalo se jim za odměnu bouřlivých ovací vyprodaného kinosálu. Na doplnění uvádím, že tato kapela vystupuje bez zpěváků, na turné po ČR a Slovensku s nimi zpívají sourozenci Boženka a Zdeněk Baťkovi.

Hospoda Pernštejnka

Vedle těchto profesionálů se neztratila ani domácí Pernštejnka, která zde zahrála svůj tradiční repertoár a i pár skladeb nedávno zesnulého hudebního skladatele Blahoslava Smišovského, jako hold vynikajícímu člověku a jeho tvorbě. Zahrála i písničky přítomných textařů Milušky Dvořákové a Jaroslava Hájka.

Hospoda Pernštejnka

S Pernštejnskou zpívali Lenka Čejková a Josef Vrbický, přidal se i Jiří Škvára, který celý tento koncert uváděl a nutno dodat, že s velkou precizností a znalostí z této oblasti, neboť se v ní pohybuje hodně roků. Byl velkým přínosem tohoto minifestivalu a i posluchači to dali najevo tak, jako nakonec po společných skladbách, které zahrály a zazpívaly obě kapely společně, potleskem vestoje.

Hospoda Pernštejnka

Konec dobrý, všechno dobré a tak bych chtěl poděkovat jménem všech přítomných všem těm, kteří přispěli jakýmkoliv způsobem k uskutečnění tohoto pořadu a hlavně členům DH Pernštejnky a jejich kapelníkovi Vladimíru Černému.

Karel Novotný

 

Vánoční koncert Pernštejnky
Milí příznivci dechové hudby,
v letošním roce jsme na vánoční koncert pozvali hosta, jehož netřeba představovat. Vlado Kumpan a jeho kapela se může pochlubit obrovským renomé nejen v Čecháh, ale i v zahraničí.
Přípravy jsou v plné proudu a to jak po stránce hudební tak i technické a samotnému vystoupení bude ještě předcházet generální zkouška, aby vše klaplo a bylo tak, jak má být.
Letošní vánoční koncert se uskuteční v kinosále zdejšího Domu kultury na Dukle, protože zájem o tento koncert je opravdu veliký. Správce domu kultury přislíbil, že sál bude příjemně vytopen (naši příznivci jistě vědí :-) ) a tak nezbývá, než se těšit na další hudební zážitek.
Zveme Vás tedy srdečně do Domu Kultury na Dukle v Pardubicích v pátek 16. prosince 2011 od 18 hodin. Těšíme se na Vás.
Vaše Pernštejnka

 

Reprezentační ples Pardubického pivovaru a.s. se blíží a tak neváhejte s nákupem vstupenek.
Více »

 

Bohumil Starý a Vladímír Černý

Gratulace od Pernštejnky
panu Bohumilu Starému


V krásném prostředí Autokempingu Konopáč u Heřmanova Městce přivítal krátkým úvodním slovem všechny gratulanty pan Bohumil Starý. Prozradil, že důvodů k oslavám je tento rok více. Nejprve poděkoval své ženě za "výdrž" v manželství, neboť to prý nebylo jednoduché a zároveň své ženě pogratuloval k jejím letošním kulatým narozeninám. Poděkoval všem za to, že se zde sešli a společně s ním oslaví i jeho kulaté narozeniny.
S přáním pevného zdraví se připojil za celou kapelu i pan kapelník Vladimír Černý a předal oslavenci dárkový koš naplněný po okraj jen samými dobrotami :-)
Spolupráce pana Bohumila Starého s dechovou hudbou Pernštejnkou trvá již řadu let. Jsme rádi, že je pan Bohumil Starý naším partnerem při přípravě a zajišťování našich akcí. Je až neuvěřitelné, že na této oslavě vznikl nápad, se kterým přišel právě sám oslavenec a tak ve chvilce bylo dohodnuto jedno malé překvapení, které bychom Vám rádi společně představili příští rok.
Dovolte, abychom touto cestou ještě jednou popřáli pevné zdraví panu Bohumilu Starému k jeho 65. narozeninám.

 

Jana Trojanová a Vladímír Černý

Podzimní koncert s Táborankou

V neděli 25. září 2011 proběhl v Domě kultury v Pardubicích další z řady koncertů nazvaných "Hospoda Pernštejnka", které pořádá pan kapelník Vladímír Černý spolu se svou dechovou hudbou Pernštejnkou.
Hostem byla tentokrát dechová hudba Táboranka, která šíří své umění v okolí Košťálova a nyní se představila také pardubickému publiku. Pan kapelník Jiří Jína prozradil, že Táboranka kdysi dávno vznikla z pohřební kapely. Kdo ale na koncertu byl jistě potvrdí, že Táboranka je kapela plná výborných muzikantů, kteří jsou přátelští a publikum se pro ně dovede nadchnout.
Pořadem tentokrát provázela půvabná Jana Trojanová. Své role moderátora se zhostila bez zaváhání a publikum si získala hned od začátku.
Poděkování patří také našim sponzorům Pardubickému pivovaru a.s., panu Bohumilu Starému a Autoservisu Hybeš Dřenice.

Fotogalerie z koncertu s Táborankou »

 

Podzimní koncert s kapelou Táborankou
Z našich stránek ale i z koncertů jistě víte, že v neděli 24. září 2011 proběhne ve velkém sále Domu Kultury v Pardubicích další z řady koncertů nazvaných "Hospoda Pernštejnka". Hostem v tomto podzimním termínu bude dechová hudba Táboranka.
Pernštejnka před nedávnem navštívila sídlo dechové hudby Táboranky, obec Košťálov, kde také vystoupila se svým programem.
Dovolte nám, abychom Vás pozvali na další z koncertů "Hospoda Pernštejnka" kde vystoupí již zmíněná Táboranka. A věřte, že se máte na co těšit.

Fotogalerie z Košťálova »

 

Staročeská Polabinská pouť 2011
Vážení příznivci, již po dvanácté so v Pardubicích polabinách koná oblíbená pouť, ne které uvidíte a uslyšíte celou řadu oblíbených interpretů. Program trvá od rana do večerních hodin. Těšíme se na Vás.
Pozvánka na XII. Staročeskou polabinskou pouť »

 

Pardubické dožínkové slavnosti
Zveme Vás na Pardubické dožínky, kde společně s ostatními vystoupí i pardubická dechová hudba Pernštejnka.

Info k Pardubickým dožínkám »

 

Přehlídka dechových hudeb v Košťálově - pozvánka »

 

Slavnosti Pardubického pivovaru

Vážení a milí příznivci,
zveme Vás ne letošní Pivní slavnosti Pardubického pivovaru, které se uskuteční v sobotu 20. srpna 2011 na nádvoří Pardubického pivovaru. Letošní slavnosti jsou vyjímečné tím, že se v průběhu programu můžete seznámit s historií pivovaru neboť právě letos slaví Pardubický pivovar 140. výročí.

plakát Slavnosti Pardubického pivovaru

Zahájení bude tradičně provázet Pernštejnka a úvodní slovo pana ředitele ing. Kvasničky.

Tak nezapomeňte v sobotu 20. srpna 2011 od 13.00 hodin v areálu Pardubického pivovaru!

Více na stránkách Pardubického pivovaru.

Vaše Pernštejnka

 

Prohlédněte si fotogalerii za zájezdu Pernštejnky do Holandska
Fotogalerie »

 

Mezinárodní festival dechových hudeb "Hraj, kapelo, hraj!"

Tento mezinárodní festival dechových hudeb v Praze na Křižíkově fontáně se již řadu let těší velké oblibě nejen mezi muzikanty, ale i mezi příznivci dechových hudeb.
Festival pořádá agentura Briva a dechová hudba Krajanka Václava Hlaváčka.

Festival dechových hudeb na Křižíkově fontáně v Praze »

 

Prohlédněte si fotogalerii z obecních slavností ve Slepoticích 4. června 2011
Fotogalerie »

 

Karel Novotný - Bravo Maguranka!
Děkuji za Vaše překrásné vystoupení dne 19.3.2011 v Pardubicích. Byl jsem na vaši kapelu zvědavý a mohu potvrdit vaši skvělou pověst - vaše vystoupení byla pohádka pro posluchače. Přeji hodně dalších úspěchů a věřím, že jsem vás neviděl naposledy.
Karel Novotný - propagace dechové hudby, člen Klubu přátel dechovky, Klubu přátel Františka Kmocha v Kolíně a člen Misie dechové hudby se sídlem v Moravských Budějovicích.

J.Baláž reaguje:

Pán Novotný ďakujeme za vaše uznanie. Som rád, že sa Vám vystúpenie našej kapely páčilo. V mene Maguranky chcem poďakovať aj touto cestou za pozvanie do Pardubíc p. Čenému,Pernštejnke a moderátorovi Joškovi Šmukařovi . Tiež skvelému publiku za výbornú atmosféru.

Převzato: diskusní fórum Maguranky

Info o kapele Maguranka »

 

Promenádní koncerty Pernštejnky v Pardubicích

Vážení a milí příznivci,

i v letošním roce se uskuteční Vámi tolik oblíbené promenádní koncerty. První promenádní koncert, kterým dechová hudba Pernštejnka zahájila letní sezónu jste mohli navštívit v neděli 15. května 2011 na Pergole v Pardubicích Polabinách.
Nově se uskuteční promenádní koncerty také v Pardubicích na Dubině.
Termíny našich vystoupení jsou pro Vás k dispozici na našich stránkách v sekci "Kde nás uvidíte".

Těšíme se Vás

Vaše Pernštejnka

 

Fotogalerie z jarního koncertu
Prohlédněte si fotografie z koncertu s Magurankou, kterým doprovázel Jožka Šmukař v den svátku všech Josefů :-).
Fotogalerie »

 

Hospoda Pernštejnka po třiatřicáté, článek pana Karla Novotného.
S poděkováním zveřejňujeme článek pana Karla Novotného s názvem HOSPODA PERNŠTEJNKA PO TŘIATŘICÁTÉ:

Po třiatřicáté se konal jarní koncert Pernštejnky v Pardubicích pod názvem „Hospoda Pernštejnka“ v sobotu dne 19.3.2011 veVelkém sále Domu kultury Dukla. Tentokrát připravil kapelník Vladimír Černý dvě překvapení a to, že pozval na vystoupení dnes nejoblíbenější dechovou hudbu ze Slovenska MAGURANKU z Kanianky u Bojnic s kapelníkem Jozefem Balážem a sólisty Zuzanou Boškovou, Veronikou Špeťkovou, Markem Bakytou a Marianem Chlpkem. Dalším byl moderátor, známý zpěvák, vypravěč a spoluautor hudebních pořadů v ČT, Jožka Šmukař. Protože byl tento den svátek Josefa, obdaroval Jožka Šmukař vlastním vínem kapelníka a tubistu Maguranky, zpěváka, trumpetistu a zvukaře Pernštejnky, Sám na oplátku dostal dárek od Pernštejnky. Poté přivítal i známé osobnosti s hudební oblasti textaře Milušku Dvořákovou, Jaroslava Hájka a Petra Stříšku
Potom už následovaly písničky v podání obou kapel a zvláště zaujaly pasáže ze sólových výstupů muzikantů Maguranky, což posluchači ocenili vřelým potleskem. Zbývá dodat, že s Pernštejnskou zpívali Lenka Čejková, Josef Vrbický a Přemysl Brajer.
K závěrečnému společnému vystoupením obou souborů se přidal i vyprodaný sál, který potleskem vestoje poděkoval účinkujícím za skvělý pořad, kterému dal spád perfektní moderátor Jožka Šmukař.
Mě nezbývá nic jiného, než smeknout před kapelníkem Pernštejnky Vladimírem Černým, jeho spolupracovníky a sponzory, Městu Pardubice a mnoha dalším a poděkovat jim za to, že tento pořad i nadále připravují a umožňují nám poznávat nové soubory a účinkující. Velký potlesk za všechny pro Vladimíra Černého. Děkujeme.

Karel Novotný, Klub přátel dechovky, Leština u Světlé.

 

 

kd dubina

Taneční večer s Pernštejnkou
Vážení a milí posluchači,
zveme Vás srdečně na teneční večer s dechovou hudbou Pernštejnkou. Naši příznivci jistě vědí, že kapela Pernštejnka má ve svém repertoáru stále zařazeny nejen skladby k poslechu ale také k tanci, o čemž svědčí hojná účast na těchto večerech. Další taneční večer Vám nyní nabízíme.
Přijďte si s námi zazpívat a zatancovat 15. dubna 2011 v Kulturním domě Dubina v Pardubicích. Jste srdečně zváni.

 

Selské trhy v areálu Pardubického pivovaru se znovu otevřely
Další info  »

 

Jarní koncert Pernštejnky s hostem ze Slovenska
Jak už mnozí naši příznivci jistě vědí, na jarní koncert dechové hudby Pernštejnka pozval pan kapleník Vladimír Černý kapelu ze Slovenské republiky, s jejímž kapelníkem Jozefem Balážem se seznámil na Moravě, kde Pernštejnka hostovala. Oba kapelníci se již tenkrát dohodli na společném koncertu v Pardubicích.
Po koncertu cimbálové muziky Aleše Smutného a Karla Hegnera se nyní můžete těšit na zahraničního hosta, dechovou hudbu Maguranka.

Společný koncert se uskuteční ve velkém sále Domu kultury Dukla v Pardubicích 19. března 2011 od 13 hodin na svátek všech Josefů a Pepíků.
Přijďte se pobavit a zazpívat, jste srdečně zváni.
Vaše Pernštejnka

 

Ohlédnutí za reprezentačním plesem Pardubického pivovaru

 

Vítání nového roku 2011
již tradičně jsme se zúčastnili vítání nového roku v obci Spojil na Pardubicku, které pro své občany pořádá místní zastupitelstvo v čele s panem starostou Janem Křivkou. Děkujeme za pozvání.
Další info  »

 

cimbalka.jpg, 5,9kB

Fotografie z vánočního koncertu
prohlédněte si naši fotogalerii z vánočního koncertu, na kterém jsme přivítali Cimbálovou muziku Aleše Smutného a s nimi také zpěváka a moderátora Karla Hegnera.
Fotogalerie »