Povídání o kapele

Dechová hudba Pernštejnka byla založena v květnu 1992 pod záštitou týdeníku Noviny Pernštejn, který ji poskytoval veškerou mediální podporu a napověděl, jakým jménem se bude vznikající kapela prezentovat. Jako cíl si zakládající členové vytyčili hrát zejména nové skladby známých, či méně známých autorů. S cílem naučit své posluchače zpívat si místo klasických lidovek písničky nedávno narozené, nebo ještě vůbec neznámé, šla ruku v ruce snaha přilákat na pardubicko populární dechovky a sólisty z celé republiky.

Po prvním koncertě s názvem Pernštejnka hraje operetu, kdy se ve spolupráci Ivetou Dufkovou podařilo Pernštejnce naplnit Východočeské divadlo, přišla nabídka spolupráce s Pardubickým pivovarem. Na četných zájezdech po republice i do sousedních zemí, na republikových soutěžích i mezinárodních festivalech, pak Pernštejnka prezentovala nejen dobrou českou dechovku, ale i dobré české pivo, které produkuje Pardubický pivovar. Od té doby také kapela pravidelně několikrát do roka pořádá koncerty s názvem "Hospoda Pernštejnka", kdy se na jednom pódiu představí s jinou populární dechovkou či známými sólisty.

V budoucnu chce Dechová hudba Pernštejnka dále udržovat kontakty s autory a ostatními kapelami, aby mohla stále přinášet svým věrným posluchačům kvalitní českou dechovku, seznamovat je s novými skladbami, jinými známými interprety a v neposlední řadě úzce spolupracovat s Pardubickým pivovarem, aby bylo nejen co poslouchat, ale i co ochutnávat.